تبلیغات
گروه دانشجویی ازدواج پردیس شهید مقصودی همدان - چهل حدیث زیبا در مورد ازدواج (مجردها و متاهل ها بخوانند.)

منوی اصلی

منو سایت
موضوعات

آرشیو مطالب

آذر 1394
آبان 1394
مهر 1394
شهریور 1394
مرداد 1394
تیر 1394
خرداد 1394
اردیبهشت 1394

لینکستان

اگر می خواهید با وبسایت ما تبادل لینک کنید لینک ما را با نام " گروه دانشجویی ازدواج پردیس شهید مقصودی همدان - چهل حدیث زیبا در مورد ازدواج (مجردها و متاهل ها بخوانند.) " قرار دهید و در بخش تماس با ما و یا نظرات لینک خود را قرار دهید.تصاویر

  • درس‌های زندگی زناشویی حضرت علی (ع) و فاطمه (س)
  • بایدها و نبایدهای ازدواج در آیین اسلام
اسلاید 11 اسلاید 22

چهل حدیث زیبا در مورد ازدواج (مجردها و متاهل ها بخوانند.)
چهل حدیث زیبا در مورد ازدواج (مجردها و متاهل ها بخوانند.)

1) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :وقتی کسی که به خواستگاری می آید و اخلاق و دین اش مایه رضایت است به او زن دهید که اگر چنین نکنید ، فتنه و فساد زمین را پر خواهد کرد

(نهج الفصاحه ، ح247)

2 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :بهترین ازدواجها ها آن است که آسان تر انجام گیرد .

 (نهج الفصاحه ، ح248)

3 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :در اسلام هیچ بنایی ساخته نشد ، که نزد خدای عز وجل محبوبتر و ارجمند تر از ازدواج باشد .

(بحار الانوار . ج103 0ص222)

بقیه احادیث در ادامه مطلب...


4 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :ازدواج سنت من است پس هر که از سنت من روی بر گرداند از من نیست .

(بحار الانوار . ج103 0ص220)5 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :هر که دوست دارد که پاک و پاکیزه خدا را دیدار کند ، با همراه داشتن همسری به دیدارش رود0

(بحار الانوار . ج103 0ص220)


6 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :هر جوانی که در دوره جوانی خود ازدواج کند ، شیطانش فریاد بر آورد که : وای بر او دین خود را از گزند من حفظ کرد .

(کنز العمال . ح44441)7 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :هر که ازدواج کند نصف عبادت به او داده شده است .

(بحار الانوار . ج103 0ص220)8 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :دو رکعت نمازی که ازدواج کرده می خواند ، برتر از هفتاد رکعت نمازی است که فرد عزب می خواند .

(بحار الانوار . ج103 0ص219)9 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :زن بگیرید ؛ زیرا که ازدواج کردن روزی شما را بیشتر می کند .

(بحار الانوار . ج103 0ص217)10 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :مردان عزب خود را زن دهید ؛ زیرا با این کار خداوند اخلاق آنان را نیکو می گرداند و روزیهایشان را زیاد می کند و بر جوانمردی های آنان می افزاید .

(بحار الانوار . ج103 0ص222)11 ) امام صادق (علیه السلام) :هر که از ترس تهیدستی ازدواج نکند ، به خدای متعال گمان بد برده است . خدای متعال می فرماید : « اگر تهیدست باشد خداوند از فضل خود توانگرشان می سازد » .

(نور الثقلین . ج3 . ص597)12 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :از مردی به نام عکاف پرسید : آیا همسری داری ؟ عرض کرد : خیر . پرسید : آیا کنیزی داری ؟ عرض کرد : خیر . پرسید : آیا توان مالی داری ؟ عرض کرد : آری . حضرت فرمود : ازدواج کن مگر نه از گناه کاران هستی .

 (بحار الانوار . ج103 0ص219)13 ) امام صادق (علیه السلام) :هر که مجردی را زن دهد ، از جمله کسانی است که خداوند در روز قیامت به او نظر می افکند .

(اصول کافی . ج5 . ص331)14 ) امام علی (علیه السلام) :بهترین وساطتها این است که میان دو نفر در امر ازدواج وساطت شود . تا سر وسامان بگیرند .

(بحار الانوار . ج103 0ص222)15 ) امام باقر (علیه السلام) :مردی خدمت رسول خدا (صل الله علیه و آله) آمد و در امر ازدواج کسب تکلیف و اجازه کرد ، حضرت فرمود :  آری ازدواج کن و بر تو باد به زنان متدین ، خدا خیرت دهد .

(وسائل الشیعه . ج14 . ص21)16 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :نباید حسن صورت زن را بر حسن دین داری او برگزید .

(کنز العمال . ح44590)17 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :با زن به خاطر ۴ چیز ازدواج می شود : مال و ثروتش ، زیبایی اش ، دینداری اش و اصل و نسب خانواده اش ؛ و تو با زنان متدین ازدواج کن

(کنز العمال . ح44602)18 ) امام حسن (علیه السلام) :به مردی که با ایشان در باره ازدواج دختر خود مشورت کرد ، فرمود : او را به مردی با تقوا شوهر ده ؛ زیرا اگر دختر تو را دوست داشته باشد گرامیش می دارد و اگر دوستش نداشته باشد به وی ستم نمی کند .

(مکارم الاخلاق . ج1 . ص446)19 ) امام صادق (علیه السلام) :شومی و ناخجستگی زن ، زیاد بودن کابین او و نافرمانی از شوهرش می باشد .

(معانی الاخبار . ص152) 20 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :بهترین مهریه سبکترین آن است .

          (کنز العمال . ح44707)  


                                                 

21 ) امام کاظم (علیه السلام) :جهاد زن خوب شوهر داری کردن است .

(اصول کافی . ج5 . ص507)22 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :هر گاه مرد به زن خود آبی بنوشاند ، پاداش برد .

(کنز العمال . ح44435)23 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :به زن خود خدمت نکند ، مگر صدیق یا شهید یا مردی که خداوند خیر دنیا و آخرت او را بخواهد .

  (بحار الانوار . ج104 0ص132)24 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :هر زنی که شوهرش را هفت روز خدمت کند ، خداوند هفت در دوزخ را به رزی او ببندد و هشت در بهشت را به رویش بگشاید ، تا از هر در که بخواهد وارد شود و هیچ زنی نیست که جرعه ای آب به شوهرش بنوشاند مگر آنکه این عمل او برایش بهتر از یکسال عبادت باشد که روزهایش را روزه و شب هایش را به عبادت سپری کند .

(إرشاد القلوب . ص175)25 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :بدانید که خداوند عز و جل و رسولش بیزارند از کسی که به زنش ستم می کند تا آنکه زن طلاق خلع بگیرد .

(ثواب العمال . ص 339 )26 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :مراسم ازدواج را آشکار برگزار کنید و خواستگاری را پنهان .

(کنز العمال . ح44532)27 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :هر که به اعتماد خدا و به امید ثواب ازدواج کند بر خدا لازم است که او را یاری کند .

(نهج الفصاحه ، ح278)28 ) امام رضا (علیه السلام) :با کسی که اخلاقش بد است وصلت نکنید .

(وسائل الشیعه . ج5 . ص10) 29)امام باقر (علیه السلام) :با کسی که از اخلاق و دینش رضایت دارید ازدواج کنید ، خودداری شما از وصلت با او باعث فتنه و فساد بزرگ در جامعه می شود .

(اصول کافی . ج5 . ص347)30 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :از خوشبختی و سعادت مرد این است که زن با فضیلت و شایسته ای نصیبش گردد .

(اصول کافی . ج5 . ص327)31 ) امام صادق (علیه السلام) :هر زنی که به شوهر خود بگوید که از تو خیری ندیده ام عمل چنین زنی هیچ گشته و باطل می شود .

(وسائل الشیعه . ج14 . ص115)32 ) امام باقر (علیه السلام) :چرا مومن زن نگیرد ، که شاید خدا به او فرزندی دهد که زمین را به «لااله الاالله»سنگین سازد .

(مکارم الاخلاق . ص573)33 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :هر که قدرت بر ازدواج داشته باشد و ازدواج نکند از من نیست .

(مکارم الاخلاق . ص؟)34 ) امام رضا (علیه السلام) :اگر در باره ازدواج و دامادی آیتی محکم و سنتی پیروی شده (از رسول خدا(صل الله علیه و آله)) هم نبود ، باز موضوع نیکی به خویشاوندان و مانوس شدن با بیگانه که خداوند در این امر قرار داده است ؛ انگیزه ای بود که خردمند صاحبدل به ازدواج رغبت کند و عاقل درست اندیش به آن بشتابد .

 (مکارم الاخلاق . ص449)35 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :بهترین ازدواج ها آن است که آسان تر انجام بگیرد .

(نهج الفصاحه ، ح248)35 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :سه چیز است که در آن شوخی نیست : طلاق ، نکاح و آزاد کردن بنده .

(نهج الفصاحه ، ح258)36 ) امام صادق (علیه السلام) :افراد با ایمانی که ازدواج می کنند با این عمل نصف دین خود را از خطر مصون می دارند .

(اصول کافی . ج5 . ص329)37 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :بهترین امت من در درجه اول کسانی هستند که ازدواج کرده اند و مردان و زنان بدون همسر در مرتبه آخر قرار دارند .

(مسترک الوسائل . ج2 . ص531)38 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :آن کس که دختر خود را به ازدواج مرد فاسقی در آورد با این عمل از او قطع رحم نموده است .

(محجت البیضاء . ج3 .ص94)39 ) امام صادق (علیه السلام) :از دعا های رسول خدا (صل الله علیه و آله) این بود که خدایا به تو پناه می برم از زنی که مرا پیر می کند قبل از آنکه زمان پیری ام فرا رسد .

(اصول کافی . ج5 . ص326)40 ) پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :ای جوان زود ازدواج کن و از زنا بپر هیز زیرا که زنا ریشه های ایمان را از دلت می برد .

(مکارم الاخلاق . ص96)
برگرفته شده از menbar1.blog.ir

| نویسنده : سعید ذاکری و مهدی خدایاری

نظرات ()
بازدیـد : مرتـبهتاریخ : پنجشنبه 4 تیر 1394 | ساعت : 12:13 ب.ظ ادامه »»

آخرین مطالب ارسالی

امتحان کلاس فعالیت های فرهنگی
برکات ازدواج
ازدواج از دیدگاه روایات معصومین
تعریف واهمیت ازدواج
حقیقت ازدواج از دید گاه اسلام
جلسه توجیهی اعضا تشکل دانشجویی ازدواج
چرا ازدواجهای عاشقانه به طلاق می رسد؟
ازدواج تان را مانند آب خوردن آسان کنید
20 حقیقت ازدواج که باید بدانید
جشن افتاحیه گروه دانشجویی ازدواج 19 مهر 1394
آنچه قبل از ازدواج باید بدانید
شصت نكته شیرین درباره ی ازدواج
سالروز ازدواج حضرت علی (علیه السلام ) و فاطمه زهرا (سلام ا...)
۷ راز کلیدی ازدواج‌های موفق
تشریع جامع طرح تاسیس گروه دانشجویی ازدواج

لوگو سایت


خبرنامه


امکانات


نویسندگان


نظر سنجی

نظر شما در رابطه با برگزاری ماهانه مراسم عقد یک یا چند زوج در پردیس های فرهنگیان استان همدان چیست؟
آمار وب


صفحات جانبی

چت روم


ابر برچسب ها
جلسه تشکل اعضا امتحان چرا ازدواج های عاشقانه به طلاق می رسد؟ ازدواج گروه توجیهی تعریف راز

ابزار پرش به بالا